FIRMA

VÍTÁME VÁS NA STRÁNKÁCH FIRMY ITALAT CZ S.R.O. – PŘEDNÍHO ČESKÉHO VÝROBCE TRADIČNÍCH ITALSKÝCH SÝRŮ A SPECIALIT JAKÝMI JSOU MOZZARELLA, MASCARPONE, RICOTTA A UZENÁ MOZZARELLA.
 


 

Na logo dosáhla mozzarella
 

Iniciativa Vím, co jím udělila logo pěti vybraným mléčným výrobkům společnosti Italat. Ta se v česku již více než 20 let věnuje výrobě tradičních italských sýrů a specialit. Logem nechala označit sýry mozzarella a ricotta. Zařazení společnosti Italat mezi výrobce označených produktů představuje obrovský posun pro celou iniciativu Vím, co jím. Sýry Italat jsou totiž zcela první sýry, které v Česku logo získaly.


 


 

   


ITALAT CZ s.r.o. je česká firma se sídlem v Praze. Výrobní závod se nachází v srdci moravského Slovácka, v Blatnici pod Svatým Antonínkem, na rozhraní mezi Uherským Hradištěm a Hodonínem.

Již od vzniku firmy v roce 1996 se zabýváme výrobou tradičních italských sýrů a specialit. Stanovili jsme si nelehký cíl – vyrobit a v co nejširším měřítku uvést na český trh, v té době neznámé a pro českého spotřebitele do jisté míry až „exotické“ výrobky: Mozzarella, Mascarpone a Ricotta v nejvyšší kvalitě a při zachování tradičních italských postupů .

Mezi hlavní přednosti mléčných výrobků naší společnosti patří jejich specifické složení dané především původní italskou recepturou, italskými technologickými postupy, strojním zařízením a ingrediencemi.
Naše výrobky jsou vyráběny z kvalitních, prověřovaných a certifikovaných vstupních surovin. Při výrobě nepoužíváme žádné konzervační látky . Žádný z našich výrobků neobsahuje geneticky modifikované látky.
K výrobě používáme výhradně mléko od stálých dodavatelů z regionu . Všechno mléko pochází z jižní Moravy, z blízkého okolí mlékárny. Část mléka, ze kterého vyrábíme naše produkty, pochází dokonce z chráněné krajinné oblasti.

Mozzarella je klasický italský, čerstvý, bílý, přírodní, nezrající sýr, jemné a lahodné chuti, málo solený. Na rozdíl od klasických českých čerstvých sýrů se vyrábí technologií paření.

Původ Mozzarelly sahá až do středověku, kdy se v neapolské nížině chovali buvoli, jejichž mléko se do sýráren dostávalo z důvodů pomalé přepravy již okyselené a tak bylo dobrým základem pro sýřeninu vhodnou pro vznik pařeného těsta.

V čem se naše Mozzarella liší od ostatních podobných produktů na trhu? Klademe důraz na zachování výroby Mozzarelly tradiční technologií, tedy bez použití konzervačních látek – to je hlavní předností našich výrobků. Stejná technologie je použita také při výrobě privátních značek pro obchodní sítě.

Mascarpone je jemný, smetanový krém, který se vyrábí v jedné jakosti ze smetany o vysoké tučnosti. Mascarpone je určeno především pro cukrárny na výrobu typických italských zákusků Tiramisu, ale používá se i k přípravě široké řady jiných moučníků a cukrářských krémů.
Má rovněž pro svou velmi delikátní chuť velké uplatnění v lahůdkách při výrobě slaných i sladkých pomazánek a všude tam, kde se běžně používá, pomazánkové máslo apod.
Lze jej rovněž přidávat do ovocných i zmrzlinových pohárů a dokonale nahradí máslo k namazání na bílé pečivo.

Ricotta je polotučný syrovátkový, lehce roztíratelný sýr, který se vyrábí z tepelně ošetřené, sladké syrovátky. Ricotta je podobná českému tvarohu, je však jemnější a není kyselá. Ricotta je ideální pokrm především pro ty, kteří se chtějí řídit zásadami moderní zdravé výživy. Zcela nahradí tvaroh při jakékoliv kuchyňské úpravě.

Kde je možné naše výrobky zakoupit? V současné době jsme největším dodavatelem Mozzarelly v České republice. Všechny naše výrobky zakoupíte téměř ve všech obchodních řetězcích: Albert, Billa, Globus, Kaufland, Makro, Interspar, Tesco. Dnes již můžeme říci, že naše výrobky na pultech těchto obchodních sítí takřka zdomácněly. O výjimečné kvalitě našich výrobků vypovídá také skutečnost, že mnohé z velkých obchodních řetězců prodávají Mozzarellu vyrobenou v naší mlékárně pod svojí privátní značkou, což je pro nás, jako výrobce, vysoce profesionální ocenění, na které můžeme být právem hrdi. V roce 2008 jsme rozšířili působnost i na Slovensko. Naše výrobky, ale také široký sortiment italských specialit, můžete zakoupit také v podnikové prodejně přímo v budově výrobního závodu v Blatnici .
 

 

 

It-WP-reklama-2010-S_italem_v_kuchyni-4.jpg It-WP-reklama-MON-100-_Carolinka_v_modrych_letnich_satech-na.jpg