Sýr Mozzarella di Bufala Campana DOP- ALPILATTE 125g

Čerstvý, svěží sýr z plnotučného buvolího mléka. Mozzarella di Bufala má lahodnou jemnou chut´. Vyrábí se převážně v Kampánii, ale také v oblasti Lazio, Molise a Puglia, z italského středomořského buvolího mléka. Jedná se o pařený sýr, který se má jíst čerstvý. Buvolí mozzarella z Kampánie je známá po celém světě. Je bez kůrky, tj. její povrch je součástí pařeného těsta. Je hladká a tenká, zcela elastická s porcelánově bílou barvou. Mozzarella je klasický italský, čerstvý, bílý, přírodní, nezrající sýr, jemné a lahodné chuti, málo solený, lehce nakyslý, z přírodních živých fermentů. Na rozdíl od klasických českých čerstvých sýrů se vyrábí technologií paření.
Původ Mozzarelly sahá až do středověku, kdy se v neapolské nížině chovali buvoli, jejichž mléko se do
sýráren dostávalo z důvodů pomalé přepravy již okyselené a tak bylo dobrým základem pro sýřeninu vhodnou pro vznik pařeného těsta.
Mozzarella vděčí za své jméno činnosti zvané „mozzatura“, což je činnost kdy sýrař odděluje z dlouhého plátu sýrové hmoty její menší část a formuje mozzarellu.
Ve dvanáctém století se objevují první historické dokumenty, které vypovídají o tom, jak mniši kláštera San Lorenzo v Capua nabízeli sýr zvaný „mozza“ poutníkům, kteří každý rok chodili na pouť do klášterního kostela. Mozzarella má různé tvary, nejčastější je tvar koule, ale může to být také třešinka, cop, uzel. Mozzarella je velmi chutná a lehce stravitelná i v horkých letních měsících. Je vhodná ke konzumaci všemi věkovými kategoriemi spotřebitelů. Využití Mozzarelly v kuchyni je velmi široké. Nejčastěji se používá k přípravě předkrmů, obložených mís, pizzy a salátů. Je rovněž velmi dobrá podávaná samostatně jako „salát Caprese“ s rajčaty, posolená a pokapaná olivovým olejem a ozdobená lístky bazalky. Před vlastní konzumací by se měl sýr minimálně 30 minut ponechat při pokojové teplotě.  Mozzarella se nesmí zmrazit, sýr ztrácí velkou část svých vlastností deformací vláken při zmrazování.
Značka BRAZZALE
Katalogové číslo 10200003
Cena s DPH 68 Kč / ks