Slaniny a uzeniny

Pancetta Praga uzená - LEVONI

Pancetta Praga uzená - LEVONI

Typická italská slanina. Výběrový libový vepřový bůček, nasolený a ponořený do solného roztoku, kde zraje minimálně 4 dny. Poté se okoření a osuší a dále musí zrát v suchu a chladu minimálně 150 až 180 dní. Nakonec se udí přírodní cestou, studeným kouřem.
Cena s DPH 560 Kč / kg
Katalogové číslo: 20300003
Pancetta rolovaná 1/2 - LEVONI

Pancetta rolovaná 1/2 - LEVONI

Italská rolovaná pancetta je jemnější variantou slaniny. Je vyrobena z vepřového boku, který se lehce osolí, opepří, mohou se přidat i bylinky, poté se velmi pevně sroluje a sváže. Pancetta se zpravidla neudí, ale suší, takže není tak chuťově výrazná jako třeba klasická slanina, jak ji známe u nás.
Cena s DPH 640 Kč / kg
Katalogové číslo: 20300004
Pancetta rolovaná s česnekem 1/2 - LEVONI

Pancetta rolovaná s česnekem 1/2 - LEVONI

Italská rolovaná pancetta je jemnější variantou slaniny. Je vyrobena z vepřového boku, který se lehce osolí, opepří, mohou se přidat i bylinky, poté se velmi pevně sroluje a sváže. Pancetta se zpravidla neudí, ale suší, takže není tak chuťově výrazná jako třeba klasická slanina, jak ji známe u nás. Ochucená italským česnekem.
Cena s DPH 653 Kč / kg
Katalogové číslo: 20300005
Pancetta tesa - rovná - LEVONI

Pancetta tesa - rovná - LEVONI

Italská pancetta je jemnější variantou slaniny. Je vyrobena z vepřového boku, který se lehce osolí, opepří. Určeno k tepelné úpravě.
Cena s DPH 456 Kč / kg
Katalogové číslo: 20300006
Pancetta mírně uzená - nakrájená na kostičky - LEVONI

Pancetta mírně uzená - nakrájená na kostičky - LEVONI

Typická italská slanina. Výběrový libový vepřový bůček, nasolený a ponořený do solného roztoku, kde zraje minimálně 4 dny. Poté se okoření a osuší a dále musí zrát v suchu a chladu minimálně 150 až 180 dní. Nakonec se udí přírodní cestou, studeným kouřem. Nakrájená na malé kostičky pro úsporu času v kuchyni.
Cena s DPH 90 Kč / ks
Katalogové číslo: 20300007
Guanciale - uzený podbradek - LEVONI

Guanciale - uzený podbradek - LEVONI

"Guanciale" je spojeno s typickými italskými těstovinami "All´Ammatriciana", které jsou dnes rozšířené po celé Itálii. Používá se k dodání chuti tomuto typickému pokrmu. Jak už název napovídá, jedná se o část vepřového líčka, které se osolí a nakoření a následně vyudí. Krájejte ručně nebo na kráječi: tenké plátky, silnější, na proužky nebo kostky.
Cena s DPH 549 Kč / kg
Katalogové číslo: 20300008
Filettuccio vepřová panenka 1/2 - LEVONI

Filettuccio vepřová panenka 1/2 - LEVONI

První zmínka pochází z roku 1352 a je v notářském dokumentu, který se zabývá pronájmem řeznictví, jehož roční nájem byl stanoven na poloviční "Vepřovou panenku". "Filettuccio" je vyrobeno z vepřové panenky, lehce pokryté tukem, plněné v přírodním střívku, uzené na dřevě z lesů v oblasti Trentino a ponecháno pomalu dozrát.
Vnější tvar je válcový, na koncích zaoblený. Pevná, homogenní a kompaktní konzistence. Když je nakrájeno, maso je červené s perleťově bílým sádlem a svalovina je mírně mramorovaná. Vůně je sladká, lehce po kouři a kořeněná. Chuť je plná a komplexní.
Doporučení konzumace: "Filettuccio" chutná nejlépe samotné, v kombinaci se saláty, na tenko nakrájeným řapíkatým celerem, s kapkou extra panenského olivového oleje. Kombinovat lze s restovanými cuketami anebo s ovocnými hořčicemi.
Cena s DPH 918 Kč / kg
Katalogové číslo: 20500001